Sınavlar hakkında bilgiye nereden erişebilirim?


Sınavlarla ilgili ayrıntılı bilgiye web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı Bilgi İçin Bkz. https://auzef.istanbul.edu.tr/tr/content/olcme-degerlendirme/sinavlar-hakkinda
-Tüm sınav tarihleri güncel olarak web sayfasındaki (auzef.istanbul.edu.tr) "AKADEMİK TAKVİM" sayfasında yer alır.
-Tüm sınavlar öncesinde, belirlenen tarih aralığında https://auzefsinav.istanbul.edu.tr üzerinden sınav merkezi tercihi alınır. Tercih tarihleri (https://auzef.istanbul.edu.tr/) web sayfası, AUZEF sosyal medya hesapları ve SMS ile öğrencilere duyurulur.
-Her akademik yarıyılda bir ara sınav (vize) ve bir bitirme (final) sınavı olmak üzere iki sınav yapılmaktadır. Bitirme sınavlarında başarısız olan bir öğrenciler herhangi bir ön şarta bağlı olmaksızın her yarıyılda FF DD ve DC dersleri için bir telafi (bütünleme) sınavına girme hakkına sahiptir.
-AUZEF Sınavları (Vize, Final, Bütünleme) akademik takvimde belirtilen gün ve tarihlerde Fakültemizin uygun gördüğü sınav merkezlerinde gözetimli olarak olarak yapılmaktadır.
-Fakültemiz tarafından gerçekleştirilen sınavların geneli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır. Her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir.

AUZEF

Bu bilgi yararlı oldu mu? Evet (148) Hayır (286)